RSS

  • Български
  • English

Профил на Аурубис България

Аурубис България е част от мултинационалния концерн „Аурубис” -  най-големият производител на мед в Европа и глобален лидер в рециклирането на мед.

 

Групата Аурубис разполага с  производствени мощности в седем европейски страни (Германия, България, Белгия, Италия, Швейцария, Великобритания, Словакия и Финландия) с над 4 900 служители. Аурубис произвежда около 1.1 млн. тона медни катоди ежегодно и голямо разнообразие от медни продукти от тях. Благодарение на широката си производствена гама се нарежда сред световните лидери в медния бизнес. Дяловете на Аурубис са част от Prime Standard Segment на германската борса и са листвани в MDAX, Европейския Stoxx 600, както и Global Challenges Index (GCX).

Заводът на Аурубис България е построен през 1958 г. в гр. Пирдоп. Oсновната  му дейност е преработването на медни концентрати за производство на медни аноди и катоди, както и вторични продукти като сярна киселина, фаялит и шлам. Състои се от няколко основни производствени единици: металургия, рафинерия за катодна мед, производство сярна киселина и обогатителна фабрика. Продуктите на Аурубис България намират широко приложение в производството на медни изделия за различни отрасли - електроника, енергетика химическа индустрия, строителство, автомобилостроене.

През последните 10 години за модернизация на производството и екологично ефективни подобрения в компанията са инвестирани над 400 млн. евро. Някои от по-важните инвестиционни проекти са:

- ”Нова рафинерия,” на стойност 82 млн. евро - най-голямата индустриална инвестиция в страната през 2008 г., проектирана да произвежда 180 тона медни катоди годишно.

- “Разширение на обогатителна фабрика за медни шлаки”, на стойност 30 милиона лева – открита през 2010 г. с цел значително увеличаване капацитета за преработка на шлаки.

Компанията продължава инвестиционната си програма и през следващите години с проект за защита на околната среда и повишаване на производителността  «Аурубис България 2014». Общата стойност на инвестицията надхвърля 44.2 млн. евро.

През годините Аурубис България е отличена с множество корпоративни награди. Някои от тях са: „Инвеститор на годината” (2007 г.), „Най-добър корпоративен инвеститор” (2008 г.), „Най-голям обем финансови дарени” (2011 г.) "Най-зелената индустриална компания"(2011 г.) и др За изминалата година Аурубис България заема 3-то място в категорията „Топ 10” на най-големите компании в България по комплексни показатели в класацията Капитал 100 на вестник «Капитал».

В момента в компанията работят 790 служители. Хората в Аурубис България притежават изключително ценен и специфичен набор от качества, знания и умения  – отговорност, отдаденост, любознателност, лоялност, уважение към работата и колегите си, професионализъм и дългогодишен опит с проекти на световно ниво. Благодарение на хората си Аурубис е преуспяваща компания. Стараем се да откриваме индивидуалните способности на всеки и да разширяваме границите на възможностите им в името на техния личен успех и на устойчивостта на нашия бизнес.


За повече информация посетете www.aurubis.com.

Анкета

Как се подготвяш за изпит?:

Партньори

 

aurubis